Zuzana Sovišová
602 532 144
zuzana.sovis@gmail.com

Blog

08
Pro

Micelární voda: Proč se o ní tolik mluví?

O micelární vodě už jste možná slyšeli; přezdívá se jí “tajemství krásy Francouzek”. Jde o alternativu odličovacího mléka či gelu, která se nesmývá; zaslouží si však všechnu tu chválu? Podívali jsme se na ni blíže.

JAK MICELÁRNÍ VODA FUNGUJE?

Micelární voda obsahuje micely: mastné olejové molekuly v nano velikosti, obsažené v měkké vodě. Micely přitahují nečistoty a mastnota, po aplikaci na pleť tedy sesbírají maz a rozpustí špínu a make-up. Pleť pak není potřeba oplachovat, stačí nanést micelární vodu vatovým tampónkem a před nanesením krému ji nechat vstřebat.
MĚLA BYCH JI VYZKOUŠET?
Micelární voda je zvláště vhodná pro lidi s citlivou nebo suchou pletí. Pokud je vaše pleť po použití pěnového čisticího gelu nebo toneru napjatá, brní, nebo se na ní tvoří zarudlé skvrny, zkuste micelární vodu zařadit do své odličovací rutiny.Pokud se na pleti objevují známky stárnutí nebo je náchylná k tvorbě akné, nebude micelární voda tak efektivní, jako specializovaná dvojice čisticí péče a pleťové vody. V tom případě ji však můžete použít jako jemnou alternativu odličovače a vysoce účinný produkt pro první fázi čištění.


VERDIKT:
Představa, že micelární voda je odličovač, čisticí péče, pleťová voda a zvláčňující péče v jednom balení je nerealistická – žádný produkt není tak dokonalý!

Jde však o rychlý a snadno použitelný odličovač make-upu, který je jemný k pleti. Pokud máte suchou nebo citlivou pleť, rozhodně stojí za investici (vyzkoušejte micelární vodu Diamond Cellular), stále je však potřeba používat zvláčňující krémy a denní krém s SPF.

Pro ostatní typy pleti je micelární voda nejužitečnější na cestách. Jde o ideální náhradu, pokud jste někde, kde nemáte dostatečný přístup k vodě a potřebujete rychle hydratovat nebo odstranit make-up. Pro každodenní použití je však vhodnější specializovanější péče o pleť.

AUTOR TEXTU: SOPHIA MARINHO DE LEMOS FOTOGRAF: FOTOLIA