Zuzana Sovišová
602 532 144
zuzana.sovis@gmail.com

Blog

03
Pro

Zbavte se rozpraskání rtů jednou provždy!

ZBAVTE SE ROZPRASKÁNÍ RTŮ JEDNOU PROVŽDY!

Suché rty mohou být nepříjemným důsledkem extrémního počasí. Pokud váš úsměv potřebuje trochu pomoci, poradíme vám, jak se zbavit rozpraskání rtů jednou provždy!

HYDRATUJE

Víte, že rty ztrácejí více hydratace, než jakákoliv jiná část těla? Pokud ztratíte příliš vláhy, pleť vašich rtů se může stáhnout a praskat – i proto je důležité,  abyste zůstali hydratovaní a vypili každý den osm sklenic vody.

NELOUPEJTE JE!
Víme, že popraskané rty svádějí k loupání, zejména, pokud jsou suché. Podráždění však může způsobit krvácení, které se déle hojí a může se zanítit. Odolejte pokušení.

VČELÍ VOSK
Hledejte balzám, který obsahuje včelí vosk (jako Zázračný kelímek); zamkne totiž ve rtech vláhu, ochrání praskliny před infekcí a funguje jako štít proti špatnému počasí.
Malý fakt – Oriflame prodá každou minutu sedm Zázračných kelímků!

“Rty ztrácejí více hydratace, než jakákoliv jiná část těla…”

ZACHUMLEJTE SE

Pokud je venku velká zima nebo silný vítr, zakryjte si ústa šálou. Ta je ochrání před spálením větrem a praskáním.

POUŽÍVEJTE PEELING
Jednou týdně použijte jemný peeling a zbavte rty loupající se kůže. Odumřelé buňky můžete odstranit i masáží starým zubním kartáčkem. Pak je zklidněte balzámem na rty.

SPF
Vaše rty, stejně jako vy sami, potřebují ochranu před škodlivými účinky slunce. Vždy používejte ochranný sluneční filtr, i pokud prší, nebo si pořiďte balzám, který obsahuje SPF.

NEOLIZUJTE SI RTY
Sliny “smyjí” z pleti rtů přirozené oleje a rty jsou pak ještě sušší, než předtím.

ZDRAVĚ JEZTE
To, co jíte, má dopad i na zdraví vašich rtů. Potraviny bohaté na vitamin A (jako jsou vejce, mléko a mrkev) je pomohou obnovit a opravit, zatímco vitamin E, který je obsažen v listové zelenině, pomáhá vyhladit pleť a bránit vzniku jemných linek.

A DÝCHEJTE NOSEM
Snažte se vyhnout vysoušení rtů dýcháním ústy; dýchejte raději nosem.

AUTOR TEXTU: SOPHIA MARINHO DE LEMOS FOTOGRAF: FOTOLIA & ORIFLAME EDITORIAL TEAM