Zuzana Sovišová
602 532 144
zuzana.sovis@gmail.com

Blog

22
Pro

Oslavte letošní svátky ve stylu wellness

Všichni dobře víme, jak těžké je hlídat si o svátcích kila. Čekají nás večírky a rodinné sešlosti plné jídla a pití – a kalorií. Abyste si mohli užít svátky bez pocitu viny, lékařky Anke Ginzburg a Elisabet Nordström pro vás připravily své tipy na zdravé Vánoce.

JEDNODUCHÉ A ZDRAVÉ VÁNOČNÍ MLSÁNÍ 
1. Sváteční sezóna může znamenat spoustu velkých jídel o třech chodech. Jako předkrm si vyberte salát – pozor na polévky, které mohou často obsahovat spoustu másla a smetany.
2. Jezte pomalu a dobře žvýkejte. Budete se tak cítit nasycení delší dobu a v důsledku toho sníte méně kalorií; zároveň prospějete svému zažívání.

3. Pokud se podává večeře ve stylu bufetu, naplňte malý talíř a povolte si jen specifické množství přídavků. Toto množství si určete dříve, než začnete jíst.

ZŮSTAŇTE VE FORMĚ I UPROSTŘED VÁNOČNÍHO SHONU

1. Pokud máte zvláště hodně práce, trochu upravte svou každodenní rutinu: choďte po schodech místo jízdy výtahem, zaparkujte auto (nebo vystupte z autobusu) dříve než obvykle a zbytek cesty jděte pěšky.

2. Místo toho, abyste šli s přítelkyní na kávu, jděte spolu na procházku; tak přidáte do svého dne pohyb a zároveň budete společenští.
3. Cvičte, zatímco děláte jiné věci: dělejte dřepy během čištění zubů, nebo protahujte nohy zatímco jste na telefonu.

VYPADEJTE (A CIŤTE SE) SVĚŽE I PŘES NABITÝ DIÁŘ

1. Pijte hodně vody, abyste zůstali hydratovaní. Pokud je na jídelníčku bílé víno, rozřeďte je perlivou vodou jako střik.
2. Nemůžete-li se vyhnout pozdním nocím, zkuste zařadit do svého dne 20minutové zdřímnutí – dodá vám energii.

3. O víkendu nevstávejte později; rozhodilo by vám to spánkové návyky a byli byste unavenější.

VYHNĚTE SE STRESU VE STRESOVÉM ROČNÍM OBDOBÍ 

1. Udělejte si trochu času na sebe a zkuste dát přednost zdravým aktivitám, jako fitness centru, přípravě zdravých jídel a pořádnému nočnímu spánku.
2. Dárky a společenské aktivity vypadají v tomto období důležitější než jindy; nezapomeňte však, že ten nejlepší dárek, který svým blízkým můžete dát, je vaše zdraví a štěstí.

3. Vánoce jsou svátky klidu, míru a vděčnosti. Zapisujte si do deníčku vše, za co jste vděčni. Tento styl pozitivního chování vám pomůže vnímat stres v nové perspektivě.

ODSTARTUJTE  DEN SPRÁVNÝM ZPŮSOBEM

1. Připravte si misku bílého jogurtu a čerstvého ovoce, doplněnou odměrkou nápoje Natural Balance a trochou müsli – zabere vám to jen minutu a přitom jde o perfektní snídani s nízkým obsahem kalorií, bohatou na živiny.
2. Hned po probuzení rozpruďte krev protažením. Zvedněte ruce a spojte prsty vysoko nad hlavou, aby se tělo probudilo.

3. Abyste si celý den udrželi více energie, hned po snídani si dejte doplňky stravy – omega 3, kapsli astaxanthinu a multivitaminy, které podpoří zdraví srdce, mozku, pleti i svalů.

AUTOR TEXTU: SOPHIA MARINHO DE LEMOS