Zuzana Sovišová
602 532 144
zuzana.sovis@gmail.com

Blog

03
Pro

Jak Vznikala Essenzia

JAK VZNIKALA ESSENZA

Jak se rodí skutečně unikátní vůně? Zeptali jsme se Fabrice Pellegrina, tvůrce nově uvedeného parfému Essenza z řady Giordani Gold.

Fabrice Pellegrin má vůně v krvi. Tuto vášeň zdědil po svém otci, který byl také parfumérem. Vyrostl ve Francii, kde vystudoval v uznávaném “domě Robertet”; poté se připojil k parfumérské skupině Mane a později HERMÈS. Pellegrin vytvořil světově známé vůně pro značky, jako je Thierry Mugler, Diptyque, Giorgio Armani – a samozřejmě také Oriflame.

Jeho nejnovějším dílem je Giordani Gold Essenza, parfém, který podle Fabrice “voní jako slunce a štěstí”.


Během vývoje jsme si uvědomili, že v určitém bodě se nám podařilo odhalit samotnou delikátní podstatu pomerančových kvítků… taková je magie parfémů.  

Tato vůně, inspirovaná Itálií, zachycuje tamní pomerančové květy, jemnou květinu s něžnou vůní. Extrakce těchto tónů však vůbec nebyla snadná.

“Při extrakci pomerančových květů šlo o velmi dlouhý proces,” vysvětluje Pellegrin. “Jednou týdně jsem s mým technickým týmem pečlivě nastavovali stroje na správnou teplotu a tlak, abychom odkryli tu nejhezčí součást květů.”

Technika, kterou Pellegrin se svým týmem využil, je vysoce komplexní; natolik, že ji obvykle využívají jen ty nejslavnější parfumérské domy.


Tyto vonné tóny nebudou nikdy použity v jiné vůni, než je Giordani Gold Essenza.” 


Tvorba parfému je dlouhý proces, který vyžaduje řemeslnou zručnost. Jen samotné zdokonalování vůně pomerančových květů zabralo několik měsíců. Ačkoliv v srdci parfému spočívá pomerančový květ, doplňují jej tóny citrusů a bergamotu, a další poctu Itálii skládá doznění toskánského dřeva.

Právě odhalení podstaty pomerančových květů však Pellegrin popisuje jako “magii parfémů”. Tento kouzelný akord bude použit jen a jen ve vůni Essenza.

AUTOR TEXTU: SOPHIA MARINHO DE LEMOS FOTOGRAF: SHUTTERSTOCK