Zuzana Sovišová
602 532 144
zuzana.sovis@gmail.com

Blog

13
Srp

Oriflame netestuje na zvířatech

Jaká je politika Oriflame, v otázce testování na zvířatech?

Od založení Oriflame v roce 1967 byla tato značka průkopníkem ve vývoji výrobků krásy inspirovaných moudrostí přírody a tím nejlepším z vědy. Její příslib k životnímu prostředí a respekt k přírodním materiálům a jejich zdrojům, jsou hodnotnou součástí dědictví a základním kamenem kultury Oriflame. Základem tohoto všeho je závazek vůči blahu zvířat.

Příslibem kosmetiky Oriflame je dodávat bezpečné, účinné, inovativní výrobky, které odpovídají nejpřísnějším mezinárodním regulačním požadavkům.

Aby firma Oriflame potvrdila bezpečnost výrobků a zajistila soulad s nejvyššími standardy bezpečnosti, provádí testování výrobků na dobrovolnících v nezávislých speciálních laboratořích pod dohledem kvalifikovaného zdravotnického personálu. Testy bezpečnosti se provádějí na zdravých dobrovolnících (18 let minimální věk) a potom následuje detailní posouzení složení výrobků týmem expertů. Klinické testování kosmetických výrobků je v současnosti standardním postupem a je akceptovanou etickou alternativou testování na zvířatech.

Oriflame byla jednou z prvních společností, které odmítly testování na zvířatech. Toto rozhodnutí padlo již při založení společnosti v roce 1967 a tento postoj dodržuje dodnes. Neprovádí ani nevyžaduje testování na zvířatech, aby potvrdila bezpečnost nebo účinnost svých výrobků nebo složek v kterémkoliv stádiu vývoje.

Avšak i Oriflame se musí podřídit zákonům a předpisům zemí, ve kterých má zastoupení. Bohužel i dnes některé země vyžadují výsledky testování získané z testování na zvířatech, aby mohli legálně výrobky zaregistrovat na trhu. Tam, kde to platí, poskytuje značka Oriflame kompletní informace pro registraci výrobků, včetně úplného hodnocení bezpečnosti. Vše v souladu s požadavky European Cosmetics Regulation. Toto by mělo vyloučit potřebu testování na zvířatech. Oriflame se tímto snaží přesvědčovat příslušné orgány, aby tyto informace akceptovali. Pokud to není možné, neochotně musíme poskytnout výrobky na dodatečné testování, a tím může být i testování na zvířatech.

Oriflame byl vždy stoupencem alternativních testovacích metod a používá nejnovější testovací metody in-vitro (ne na zvířatech) pro takové testy, které by mohly způsobit poranění nebo utrpení dobrovolníkům (např. Podráždění očí). Prostřednictvím našeho zastoupení v Evropské asociaci kosmetického průmyslu, aktivně podporujeme změnu lokálních zákonů, aby se co nejvíce blížily Evropským směrnicím. Pouze díky tomu, že se budeme v těchto zemích angažovat, věříme, že tuto změnu politiky se nám podaří dosáhnout.

Obsahují některé výrobky Oriflame složky ze zvířat?

Výrobky Oriflame neobsahují žádné složky, které pocházejí z mrtvých zvířat nebo které jsou získány tak, že by způsobovaly zvířatům utrpení. Složky jako včelí vosk a med, deriváty lanolinu, mléčné produkty, které jsou získány ze zvířat, aniž se jim ubližovalo, jsou použity.

Doplňky Oriflame neobsahují složky ze zvířat, které se získávají tak, že způsobují zvířatům utrpení. Hovězí kůži, jako vedlejší produkt lidského potravinového řetězce, je možné eticky získávat. Zvířecí srst se získává ze živých zvířat, aniž se jim ubližovalo.

V kolekci Wellness by Oriflame se používá rybí olej, který je zdrojem Omega 3 mastných kyselin. Je to díky jeho vysoké kvalitě a prokazatelným účinkům. Použitý rybí olej je vedlejším produktem rybářského průmyslu a želatina v kapslích není hovězí, ale je rybího původu.

Oriflame je moderní značka kosmetiky a wellness doplňků, která se prodává ve více jak 60ti zemích světa.