Zuzana Sovišová
602 532 144
zuzana.sovis@gmail.com

Blog

27
Říj

Inspirace švédskou přírodou

Oriflame – Pečujeme o životní prostředí

Příroda je pro Oriflame rozhodující inspirací již od založení firmy, tedy více než 40 let; ohromující čistá krása švédské přírody je pro naši kosmetiku zcela charakteristickým obrazem.

Základem naší filosofie je hluboce zakořeněný vztah k přírodě. Každý rok zlepšujeme a zintenzivňujeme úsilí, které se týká vyhledávání zdrojů, výroby a prodeje našich výrobků způsobem přátelským k životnímu prostředí.

Vždy jsme si byli vědomi toho, že přírodní zdroje, na kterých závisíme, sdílíme se současnnými i budoucími generacemi. Protože si vážíme životního prostředí, vytváříme výrobky, které jsou inspirované přírodou, a když je to možné, používáme přírodní ingredience z obnovitelných zdrojů a tak, abychom nijak nepoškodili přírodu. Nikdy nepoužíváme ingredience z citlivých nebo ohrožených zdrojů a dbáme na to, aby naše výrobky plně odpovídaly našim standardům ohledně vztahu k životnímu prostředí.

Naše úsilí spolupracovat s přírodou, nikoliv proti ní, proniká všemy aspekty naší práce. Pracujeme například na tom, abychom zminimalizovali balení našich výrobků, snažíme se zredukovat odpad a minimalizovat emise uhlíku a nikdy nepoužíváme škodlivá barviva. Katalog, který právě držíte v rukou, je vytištěn na papíře z obnovitelných lesních zdrojů; tedy z oblastí, kde se sází více stromů, než se jich kácí.

To je jen několik příkladů aktivit, kterým se v Oriflame denně věnujeme, abychom zůstali věrni našemu švédskému dědictví a přírodní, progresivní a etické filosofii. Chráníme životní prostředí pro budoucí generace.